Petek Temizligi

Petek Temizliği

Kombiden gelen sıcak su peteklere aktarılır. Petekler, suyun ısısını dışarı yansıtarak ortamın ısınmasını sağlar. Su, petek içinde turunu tamamlayınca soğumuş olur ve ısınmak için kombiye geri dönüşüm sağlar. Bu sistem kombi açık olduğu sürece devam eder.

Boruların içindeki su kapalı bir ortamdadır. İstisnai durumlar dışında, dışardan su girmez veya dışarı su çıkmaz. Kapalı ortamdaki su zamanla kireçlenir. Kireç, borulara ve peteğe yapışır. Petek içinde suyun devir daimi sırasında aşınma meydana gelir. Aşınmanın etkisi ile balçık oluşur. Zamanla bu kireç ve balçık petek dibine çöker. Bu şekilde olduğu zaman petek ısınmıyor anlamına gelir petek temizliği yapılarak tesisat sisteminin ilk günkü haline getirilerek sirkülasyon sağlanır. Petek temizliği yapılarak petek ve kombinin ömrü uzatılır. Petek temizliği yapılırken peteklerin bütün vanaları kapatılır kombi altındaki vanalar kapatılır tesisata bir noktadan giriş yapılarak petek temizleme cihazı bağlanır. Petek temizleme makinesi devreye alınarak oluşan tortu ve kireç temizlenmesi sağlanır. Petek temizleme işlemi bittikten sonra peteklerin havası alınarak kullanmaya hazır hale getirilir.

 

Kombi ve Petek Temizliği

Kombi ve petek temizliği yıllık olarak düzenli şekilde bakım yaptırmamız gerekiyor. Kombi ve petek temizliği kombinin ve peteğin ömrünü uzattığı gibi aynı zamanda ısı sistemini tetikleyerek kolay ısınmasına sebep oluyor bu şekilde aylık olarak gelen faturaların %40 a kadar tasarruf sağladığımızı fark etmiş oluyoruz kombi ve petek temizliği yapıldıktan sonra kombinin ve peteklerin havası profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Sistem hava boşaltması yapıldıktan sonra devreye alınarak çalıştırılır. Rota tesisat İstanbul genelinde kombi ve petek temizliği hizmeti sunmaktadır.

 

Yerden Isıtma Tesisatı Temizliği

Yerden ısıtma tesisatı temizliği normal sisteme göre daha farklı ve zahmetli bir hizmettir. Rota tesisat olarak günümüz son teknoloji cihazları ile yerden ısıtma tesisat temizliğini özel ilaç yardımı ile bölüm bölüm ayırarak titiz ve dikkatli işlem yapıyoruz. Yerden ısıtma tesisatı temizliği yaparken kazan sisteminden hattın ayrıldığına emin olmalıyız aksi taktirde kazan sistemine zarar verilebileceği aşikardır. Yerden ısıtma tesisatı temizliği bittikten sonra kollektör sisteminde havaları alınarak hazır konuma getirilir yerden ısıtma tesisatı kazan sistemi ile birlikte çalışır birbirine bağdaştırılarak randıman sağlar. Rota tesisat profesyonel ekibi ile Yerden ısıtma tesisat temizliği hizmeti sunmaktadır.

 

İlaçla petek temizliği

Kalorifer sisteminin bakımı kış ayı diye bilinmesine rağmen asıl olan kış gelmeden yapılması ve kışa hazırlık yapmaktır. İlaçla petek petek temizliği yapmak için kalorifer sisteminin kazan dan bağımsız olarak ayrılması ve hattın lokal olarak çalışması sağlamaktadır. Kazan sisteminden kalorifer hattı ayrıldıktan sonra özel robotla kalorifer sistemine giriş ve çıkış kısmına bağlantı sistemi kurulur ilaçla petek temizleme sisteminde robot içine ilaç kullanılarak temizlik yapılacak yere zarar vermeden ilaçla petek temizliği işlemine başlanır. Kalorifer sistemin tam olarak temizlenmesi 30-60 dakika arası sürmektedir. İlaçla petek temizliği işlemi bittikten sonra kazan sistemi bağlantı kurularak eski kullanılır hale getirilir. Havaları profesyonel ekibimiz tarafından kontrol edilerek kullanıma hazır hale getirilir. Rota tesisat ilaçla petek temizliği hizmetini İstanbul’un her ilçesine fiyat farksız yapmaktadır.

 
REFERANSLAR